Днепр

Щоб це відбулося, депутати працювали над рядом питань на попередніх сесійних засіданнях.

І ось 7 грудня в приміщенні міської ради відбулася чергова сесія міської ради, на якій було винесено головне питання для міста — прийняття міського бюджету на 2019 рік.

Крім питання про бюджет міста, депутати паралельно запропонували розглянути і питання про взяття кредиту в Європейському банку реконструкції та розвитку на придбання для міста 44 нових низькополих тролейбусів.

За словами мера міста Бориса Філатова розглянута кошторис досить ефективна і збалансована, а головне, що новий бюджет спрямований на розвиток і соціально орієнтований на потреби міста та його жителів. Перспективи у міста, на наступний рік, дуже хороші.

Обсяг доходів і видатків нового бюджету, з врахуванням дотацій та субвенцій з державної скарбниці складе близько 14 млрд. гривень, що на 900 млн. гривень більше, ніж стверджували на нинішній рік.

Головна частина бюджету спрямовується на розвиток соціально-господарські процеси міста: розвиток житлово-комунального господарства, прибирання та ремонт доріг, ремонт та будівництво житлового фонду, розвиток та відновлення транспортного господарства.

Як планується розподілити бюджет наступного року, виходячи їх пропонованого проекту кошторису, який з таким натхненням прийняли депутати 7 грудня?

Давайте по порядку.

Найбільше суму запропоновано витратити на соціально-культурну сферу міста. Називалася сума 5,2 млрд. гривень. А це становить половина всього річного бюджету. Що сюди входить: це, перш за все зміст всіх закладів культури, освіти, спорту, медицини, молодіжної політики та соціальної сфери, крім цього — соціальні гарантії для всіх пільгових категорій громадян.

Наступна стаття в бюджетній витраті-інфраструктура і благоустрій. Тут міський Кошторис передбачає освоїти 1,5 млрд. гривень.

Одним з найважливішою ланкою в житті міста є комунальний транспорт, який постійно вимагає бюджетних вливань, тим більше, що існуючий парк досить зношений і вимагає поповнення новими одиницями авто і електротранспорту. Тут закладена сума в 824 млн. гривень.

Наступний щабель за вкладеннями займає житлове господарство. У цій сфері багато років проблема одна і та ж, необхідність ремонту існуючого парку нерухомості. Адже спочатку 60-х років було побудовано велику кількість будинків і будівель, які вже вийшли з розряду придатних до подальшої експлуатації і потребують капітального ремонту та реконструкції. Багато будинків, непридатних до експлуатації повинні замінити новобудови. Детальніше на Сайты Днепра.

Ось саме в цей пункт пропонується внести на освоєння 605 млн. гривень.

До навчальних закладів міста має бути задіяно на харчування дітей сума у 314 млн. гривень.

Окремим питанням винесено придбання муніципального житла, в якому сьогодні так зацікавлене суспільство. Тут на закупівлю цього житла міській владі передбачено виділити 70 млн. гривень.

На закупівлю медикаментів намічено витратити 75 млн. гривень.

Не оминули увагою народні обранці і медицину. В рамках реформи охорони здоров’я передбачається закладання на надання вторинної медичної допомоги 904 млн. гривень, а на надання первинної медичної допомоги кошти закладені і будуть виділятися з державного бюджету.

Після прийняття бюджету, депутати перейшли до вирішення питання про взяття кредиту в Європейському банку розвитку та реконструкції для покупки 44 нових тролейбусів, які замінять виведені з експлуатації машини, а це половина всього парку тролейбусів міста. Кредит припускають повернути протягом 12 років.

Завдяки тому, що на попередніх сесіях вдалося вирішити низку питань, які стосувалися підготовки до прийняття бюджету, сесія була закрита.

Добавить комментарий