Джордж Мартін розповів, чому вбиває своїх героїв

Нед Старк був убитий для того, щоб його діти змогли стати головними героями «Гри престолів». А ще для профілактики: щоб читачі знали, що в книзі не буває нічого передбачуваного. Про це Джордж Мартін розповів на єдиній прес-конференції в Санкт-Петербурзі. Журналісти Москви брали участь в ній у форматі телемосту.
«До того як я став письменником, я був читачем. Я не любив книги, які передбачувані. Ви всі читали такі. Відкриваєш, а там є головний герой, він, може, і буває в небезпеці, але ви знаєте, чим все закінчиться. Зло буде переможене, а добро переможе. І немає ніякої реальної небезпеки. А я хотів читати книги, які зачаровували і лякали. І коли герой потрапляє в небезпеку, читач повинен за нього боятися. А щоб боялися, треба кого-небудь убити. Це і був Нед Старк, хоча його вбивство було заплановано з самої першої сцени», – розповів Джордж Мартін.
Журналісти дуже хотіли задати Мартіну головне питання: коли вийдуть «Вітру зими». Але організатори прес-конференції просили цього не робити, оскільки відповідь все одно не буде дано. У свою чергу Мартін сказав, що він працює 7 днів на тиждень, роблячи виняток лише по неділях в сезон американського футболу. Як зазначив письменник, кращий спосіб боротися з тиском – працювати і творити.
Джордж Мартін приїхав в Росію на Санкт-Петербурзьку фантастичну асамблею. У графіку письменника передбачена одна виїзна зустріч з шанувальниками в «Буквоеде» на Невському, вона відбудеться 17 серпня о 16.00.

Добавить комментарий