Названі найдорожчі книги в історії людства

Одна з найбільших колекцій старовинних книг належить Біллу Гейтсу, де головною прикрасою є Лестерський кодекс, придбаний за 30 млн доларів. Книги – гарна інвестиція не тільки знання, але і фінансова. Особливо, якщо їх вартість дорівнює мільйонам доларів.
Історія аукціонних будинків знає безліч випадків, коли рідкісні та історично-цінні книги продавалися за величезні гроші, передає «Новий час».
Зазначається, що одна з найбільших колекцій старовинних книг належить Біллу Гейтсу, де головною прикрасою є Лестерський кодекс, придбаний за 30 млн доларів.
Лестерський кодекс, Леонардо да Вінчі, 1506-1510 року
Лестерський кодекс – це колекція знаменитих наукових праць італійського ренесансу. Формально, це не зовсім книга, а, зошит да Вінчі, де він записував свої відкриття і спостереження дзеркальний шрифтом і робив замальовки. У листопаді 1994 року Кодекс був проданий на аукціоні christie’s Білу Гейтсу за рекордну суму 30,8 млн доларів. Зараз манускрипт активно демонструється в музеях.
Копія Великої хартії вольностей, 1215 рік
Політико-правовий документ, який захищав ряд юридичних прав і привілеїв вільного населення середньовічної Англії – один з головних документів в історії. У 2007 році рідкісна копія хартії, віком 710 років, пішла з молотка за 21,3 мільйона доларів. Власником став Девід Рубенштейн – американський бізнесмен.
Євангеліє Генріха Лева, 1188 рік
Це рукописне видання було створено за наказом Генріха Лева – герцога Саксонії та Баварії. Манускрипт містить 226 сторінок, супроводжуваних 50-ю ілюстраціями, оформленими в романському стилі ченцями аббатсва Хельмарсхаузен. Після смерті герцога книга довго вважалася загубленою, але була знайдена в 1861 році. Через 120 років невідомий торговець виставив Євангеліє на аукціон Sotheby’s, де її викупило уряд Німеччини за 11,7 млн доларів.
Птахи Америки Джон Джеймс Одюбон, 1827-1838 року
За 11 років в США було створено 200 примірників першого видання книги. Формат книги вражає – 127 см заввишки. Всі 435 сторінок розфарбовані вручну. Більшість птахів зображені в натуральну величину. На сьогодні відомо про існування 120 копій. Одну з таких у 2010 році продали за 11,5 млн доларів.
Кентерберійський розповіді, Джеффрі Чосер, кінець XIV століття
Головне твір Чосера являє собою збірник з 22 віршованих і двох прозаїчних новел, об’єднаних однією темою: історії паломників, що прямують на поклоніння мощам святого Томаса Беккета. У 1998 році перший примірник книги придбав бізнес-магнат Джон-Пол Гетті молодший за 7,5 млн доларів.

Добавить комментарий