Одесса

Медична реформа в Україні стартувала ще в 2018 році, але обороти вона почала набирати на початку 2019. Як після реформи запрацювали сімейні лікарі в Одесі розповість Одесса.

Згідно з новою медичною реформою у городян з’явилася можливість самостійно вибирати собі лікаря за власним бажанням. Також тепер можна укладати декларації, які не мають жодного терміну дії. Зате тепер є можливість отримати пакет медичних послуг, до того ж безкоштовні. Цю інформацію 23-го січня на прес-конференції повідомив позаштатний спеціаліст сімейної медицини міського департаменту охорони здоров’я Тетяна Каптан. Також вона нагадала про те, що при виборі лікаря, адреса або прописка більше не мають значення.

Даний пакет включає в себе ряд безкоштовних послуг:

— спостереження лікаря за станом здоров’я пацієнта, в тому числі з хронічними захворюваннями;
— законне право на отримання лікарняного;
— оформлення групи інвалідності;
— право на отримання будь-яких довідок, у тому числі на санаторно-курортне лікування.

Крім того, пакетом послуг передбачені наступні безкоштовні лабораторні дослідження та обстеження:

— загальний аналіз крові;
— загальний аналіз сечі;
— аналіз глюкози крові;
— аналіз холестерину крові;
— електрокардіограма;
— вимірювання артеріального тиску;
— вимірювання росту, маси тіла, розрахунок індексу маси тіла;
— перевірка зору;
— швидкі тести на ВІЛ, гепатит Б, тест на вагітність.

Важливо, що з набранням чинності нової медичної реформи, порядок з отримання лікарняних зовсім не змінився. Але правила виїзду медиків за місцем проживання зазнали значних змін. Відтепер лікарям представлений вибір. Вони можуть самостійно вирішувати: виїжджати, не виїжджати. Рішення будуть приймати в залежності від різних факторів, що вказують на стан хворого.

Також передбачено, що в разі, коли пацієнта не задовольняє лікар, він може вибрати іншого в будь-який час.

До того ж Наталія Бондаренко, директор дитячої міської поліклініки №5, повідомила, що від пацієнта ніхто не має права вимагати плату за надані послуги, що входять в перелік безкоштовних. Якщо такі випадки будуть помічені, то варто відразу ж звернутися до керівників медичного центру і подати скаргу.

«Ніхто не має права брати гроші за перераховані вище безкоштовні послуги», — запевнила директор дитячої поліклініки.

Варто знати! Декларація на сімейних лікарів може бути заповнена до 1 липня 2019 року. Під час її складання при вас повинні бути ксерокопії паспорта з ідентифікаційним кодом. При оформленні декларації на дитину, відповідно, повинна бути копія свідоцтва про народження.

Добавить комментарий