Оголошено короткий список премії для молодих авторів «Ліцей»

Літературна премія для молодих авторів «Ліцей» сьогодні оголосила короткий список. Конкурс показав, що в країні більше нових поетів, ніж прозаїків, а їх середній вік становить 28-30 років.
У положенні до першого преміальному циклу «Ліцею» говорилося, що на конкурс приймаються роботи від авторів від 15 до 35 років. Однак серед фіналістів немає нікого молодше двадцяти. За три місяці молоді поети і прозаїки надіслали на конкурс 2027 робіт (1133 – поезія, 894 – проза). Повісті, оповідання, поеми і романи без вихідних і перерв читали члени ради експертів, здебільшого співробітники товстих літературних журналів (Михайло Бутов, Ірина Єрмакова, Ольга Єрмолаєва, Вікторія Лебедєва, Олексій Міхєєв і Ольга Новікова).
Нарешті список готовий, оголошений, і в ньому тільки нові імена.
Номінація «Проза»
Тимур Валітов, збірка оповідань «Вигадки»
Андрій Грачов, збірка оповідань «Трохи про сім’ю»
Христина Гептинг, повість «життя Плюс»
Сергій Кубрін, роман «День матері»
Костянтин Купріянов, повість «Нова реальність»
Марія Мокеева, збірка оповідань «Магаюр»
Євгенія Некрасова, збірка оповідань «Нещаслива Москва»
Аїда Павлова, роман «Нормально все»
Олена Ракітіна і Людмила Прохорова, збірка повістей «Колькотар»
Тім Скоренко, роман «Еверест»
Номінація «Поезія»
Павло Банніков, збірка віршів «Людина в дитячому»
Андрій Болдирєв, добірка віршів
Любов Глотова, добірка віршів
Ія Ківа, добірка віршів
Володимир Косогов, добірка віршів
Дана Курська, добірка віршів
Ольга Литвинова, добірка віршів
Григорій Медведєв, збірка віршів «Кишеньковий хліб»
Аліна Павлова, добірка віршів
Анна Ревякіна, поема «Шахтарська дочка»
Як сказав голова журі, письменник і літературний критик Павло Басинский, те, що в списку невідомі автори, – відмінна новина, експертів напевно чекають цікаві відкриття. У номінації «Поезія» переможця визначатимуть поети Максим Амелін, Євген Бунімович і Марія Ватутіна. Прозу оцінюють Павло Басинский, письменник Роман Сенчин, літературний критик і перекладач Михайло Візель.
Переможців у двох номінаціях оголосять в рекордно швидкі терміни. Це станеться вже через 3 тижні, 6 червня – в день народження А. С. Пушкіна, ім’я якого і носить премія. У кожній номінації присуджується три призи: за перше місце – 1,2 мільйона рублів, за друге – 700 тисяч рублів, за третє – 500 тисяч рублів. Загальний призовий фонд премії становить 4,8 мільйона рублів. Передбачається, що ці гроші молоді письменники і поети витратять на те, щоб якийсь час не працювати і поринути у творчість. Роботи фіналістів будуть опубліковані окремим паперовим збіркою, а також в електронному вигляді. На деяких учасників вже звернули увагу товсті літературні журнали.

Добавить комментарий