Премия «Лицей» наградила шестерых лауреатов

На конкурс премії «Ліцей» надіслали понад дві тисячі робіт. У фінал вийшли 20 творів, а лауреатами стали лише шестеро молодих авторів.
Лауреати у номінації «Поезія»:
1 місце – Володимир Косогов, 31 рік, Курськ. Збірник віршів
2 місце – Дана Курська, 31 рік, Залізничний. Збірник віршів
3 місце – Григорій Медведєв, 33 роки, Пушкіно. Збірка віршів «Кишеньковий хліб»
Лауреати у номінації «Проза»:
1 місце – Христина Гептинг, 28 років, Великий Новгород. Повість «життя Плюс»
Головний герой проблемної повісті бореться за право бути живим і щасливим в умовах, які будь здадуться найгіршим кошмаром, – і вчиться перемагати.
2 місце – Євгенія Некрасова, 32 роки, Москва. Збірка оповідань «Нещаслива Москва»
Чудовий збірник, демонструє філігранну роботу зі словом, тоном і лякаюче хтонічним стилем, а також фантастично життєву інтригу.
3 місце – Андрій Грачов, 29 років, Москва. Збірка оповідань «Трохи про сім’ю»
Чіпка і дуже актуальна психологічна проза про нещадності любові і сімейного щастя.
Під час церемонії нагородження над головною сценою книжкового фестивалю на Красній площі нависли хмари, але, на щастя фіналістів і численних глядачів, дощ не пішов. І всі високі гості, які приїхали привітати лауреатів, встигли вимовити свої промови.
Володимир Григор’єв, заступник керівника Федерального агентства по друку і масовим комунікаціям, говорив про майбутнє: «Це премія для пошуку молодих талантів. Це премія для ліцеїстів, які будуть «свіжою кров’ю» у великій російській літературі. Запам’ятайте всі імена тих, хто виходить на сцену. Через 10-15 років ними буде пишатися не тільки наша країна, але й увесь світ».
Михайло Швидкой, член наглядової ради премії «Ліцей», дякував спонсорів, корейську компанію «ЛОТТЕ РУС»: «Одна з перших книг, яку я в житті прочитав, – це збірник корейських казок у перекладі Анни Ахматової. Щоб якось підтримати, поетесі давали замовлення на переклади корейського фольклору. Коли я дізнався, що премія «Ліцей» проходить за підтримки корейської компанії «ЛОТТЕ РУС», то я зрозумів, що це найкращий варіант з усіх можливих».
Павло Басинский, голова журі, напучував: «Виникнення премії «Ліцей» – дуже важлива подія в житті Росії. На головній історичній площі країни, де багато століть вирішувалася її історія, оголошені імена кращих молодих письменників, поетів і прозаїків, які ще вчора були відомі небагатьом, а сьогодні відразу стали літературними «зірками». Звичайно, в цьому є ризик і серйозна небезпека для письменників-початківців. Час зараз таке: жити і простіше, і складніше, ніж раніше. Я бажаю переможцям премії «Ліцей» довгого і тернистого шляху в літературі».
Грошовий приз за перше місце у кожній номінації склав 1,2 млн рублів, за друге місце – 700 тис. рублів, за третє місце – 500 тис. рублів. Загальний призовий фонд – 4,8 млн рублів. Збірка творів лауреатів вийде в одному з найбільших російських видавництв.
Засновники премії під час нагородження висловили надію, що виграні гроші допоможуть переможцям на якийсь час повністю зосередитися на літературі, відмовившись від інших занять. Але на що послідувала потім прес-конференції лише один з лауреатів підтвердив, що готовий найближчий рік жити на виграний грант і займатися тільки письменством. Інші зізналися, що не можуть відмовитися від узятих на себе зобов’язань і віддавати літературі більше часу, ніж раніше.
Спеціальний приз «Слова на вагу золота», заснований інформаційним партнером премії тижневиком «Аргументи і Факти», вручений фіналісту «Ліцею» Сергію Кубрину (Пенза) за роман «День матері» і Ганні Ревякиной (Донецьк) за роман «Шахтарська дочка».
«Історія появи премії пов’язана з відкриттям пам’ятника Олександру Пушкіну в листопаді 2013 року в самому центрі Сеула в сквері навпроти Лотте Готелю, – розповів пан Янг Сік, генеральний директор компанії «ЛОТТЕ РУС». – Саме завдяки цій символічній зв’язку компанією «Лотте Груп» була створена премія «Ліцей» для виявлення молодих талановитих письменників і широкого розповсюдження руської літературної традиції».
Вперше в історії російських премій всі фіналісти отримали в подарунок книги зі своїми творами. Вони випущені спеціально до церемонії нагородження видавничим сервісом Ridero. Всі 20 книг короткого списку можна прочитати на сайті премії Pushkinprize.ru та на порталі Godliteratury.ru.
«Премія «Ліцей» буде сприяти появі нових талановитих письменників, стане символом розвитку корейсько-російського співробітництва, так само як і чудовим прикладом громадської діяльності», – переконаний посол Республіки Корея в Росії Пак Ро Бьок.
Про початок прийому робіт у другому сезоні премії буде оголошено на офіційному сайті www.pushkinprize.ru.

Добавить комментарий