«Темна вежа»: чи вдалося екранізувати головний роман Стівена Кінга

Фільм з циклу «Темна вежа» Стівена Кінга завтра виходить в прокат. Довгий, важкий проект все-таки завершився – на думку багатьох, з шкодою для книги. Хоча самому Кінгу сподобалося.
Після предпремьерного показу «Темної вежі» Стівен Кінг надіслав режисерові Миколі Арселю лист з подяками, де особливо підкреслив, що той «не забув обличчя своїх батьків». Це кодовий шифр для всіх, хто знає і любить «Темну вежу»: про тих, хто веде себе ганебно, у цій кінговской всесвіту кажуть, що вони «забули обличчя своїх батьків».
«Темну вежу» сам Кінг називає головним своїм твором, важливим книжковим циклом з семи книг: «Стрілець», «Витяг трьох», «Безплідні землі», «Чаклун і кристал», «Вовки Кал’ї», «Пісня Сюзанни» та сама «Темна вежа». Натяки на персонажів «Темної вежі» миготять у багатьох інших книгах письменника. Семикнижье неквапливо, з безліччю деталей і другорядних персонажів розповідає історію лицаря Роланда Дискейна, останнього Стрілка, який вибрав собі мішенню «Темну вежу» і живе в ній Людини в чорному. Від його влучності і результатів фінальної сутички залежить все світобудову, яке в цей смутний час надзвичайно крихкою.
«Темна вежа» – багатостраждальний проект, до якого режисери підступалися дуже давно. Першими загорілися цією ідеєю продюсери серіалу Lost Джей Джей Абрамс і Деймон Лінделоф. Але вони відмовилися під приводом, що занадто фанатіють від циклу і бояться зіпсувати. Потім думка про екранізації виникла у режисера Рона Ховарда («Ігри розуму», «Малхолланд Драйв»). Але лише Микола Арселя перейшов від мрії до дії. Для людини, який відомий у великому кіно тільки як сценарист «Дівчини з татуюванням дракона», дуже амбіційне завдання. Під час зйомок і монтажу «Темної вежі» навчання прямо «в полі»: глава Sony Pictures Тому Ротман допомагав доводити до розуму важливі епізоди, Рон Ховард багато зробив як продюсер, сценарист Аківа Голдсман перекваліфікувався у продюсера. Велику ставку зробили на головних героїв, Стрілка і Людини в чорному, яких грають Ідріс Ельба і Меттью Макконахі. Хоча сам Кінг зізнається, що завжди уявляв себе в ролі Стрільця людини типажу Клінта Іствуда.
Якщо рейтинги фільму виявляться високими (а його, незважаючи на скептицизм, дуже чекають шанувальники Кінга), нас чекає повноцінний серіал «Темна вежа», який викладе події всесвіту ближче до тексту.
Спеціально до виходу фільму на екрани видавництво «АСТ», якому належать права на твори Стівена Кінга, перевидав першу частину «Темної вежі» – книгу «Стрілок» – у спеціальній кинообложке.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *