У Колумбії сміттяр створив бібліотеку з викинутих книг

За 20 років колекція розрослася до 25 тисяч примірників, а стопки книг займають цілий поверх в будинку. Сміттяр Хосе Альберто Гутьєррес з Боготи (столиця Колумбії) створив безкоштовну бібліотеку з книг, які людям викидали на смітник. Першою книгою в його колекції став роман «Анна Кареніна». Його Хосе знайшов 20 років тому, коли викидав урну, пише НР.
«Я зрозумів, що люди просто викидають книги, і вирішив рятувати їх», – говорить Гутьєррес. Зараз колекція розрослася до 25 тисяч, а стопки книг займають цілий поверх в будинку. Тому він почав перевозити частини своєї колекції в бідні райони міста, де немає доступу до бібліотек. Колумбійця допомагає дружина і троє дітей, з якими він відкрив невелику безкоштовну бібліотеку під назвою «Сила слів» у 2000-му році. Тепер на виручку приходять люди зі всього світу, надсилаючи йому свої старі книги. Інші витрати Хосе оплачує з власної кишені.
Завдяки своїй «звичкою», Хосе отримав прізвисько «Книжковий лорд», а сусіди часто заходять до нього в гості, щоб позичити книгу для своїх дітей. Також він допомагає повстанцям, які хочуть повернутися до мирного життя і отримати якісь навички для роботи.
«Коли ти читаєш, пізнаєш літературу, ти не тільки відкриваєш для себе світ, ти ще й вчишся допомагати іншим. Книги змінили мене, тому я думаю, що саме вони є символом надії для нас. Книги є символом миру», – говорить Хосе.
Нагадаємо, відомий підприємець і філантроп, засновник компанії Microsoft Білл Гейтс склав список книг, які варто прочитати цього літа.

Добавить комментарий