У Москві будуть вчити на дитячих письменників

«Вчити» дитячого письменника стоїть окремо від решти письменників, і це має бути «справою державної важливості». Відділення дитячої літератури планується відкрити в 2018/2019 навчальному році в Московському державному інституті культури (МГИК). Про це в інтерв’ю «Літературній газеті» розповів завідувач кафедри літератури МГИК Андрій Воронцов.
«Воно випускає, причому не дитячих бібліотекарів і методистів, а дитячих письменників з кваліфікацією «літературний працівник». Відповідно і заняття на дитячому відділенні будуть будуватися за типом занять в Літінституті – тобто з творчими семінарами за жанрами. Це справа державної ваги, враховуючи неабиякий попит на дитячі книги. Але у нас немає або майже немає професійної підготовки дитячих письменників. В цьому амплуа часто виступають невдахи-постмодерністи, у доросле «тусовку» не прийняті і дітей не люблять. А ми запросимо вчитися тих, хто їх любить і бажає втілити свою любов в мистецтві», – розповів Андрій Воронцов.
Його слова викликали іронічні обговорення серед дитячих письменників, які сміються над тим, що вони не люблять дітей і не прийняті в доросле «тусовку». У будь-якому випадку, поки задумка на стадії ідеї, говорити предметно ще рано.

Добавить комментарий