В Іркутську працює притулок для бездомних книг

Десять тисяч старих книг живуть в бібліотеці під відкритим небом в центрі Іркутська. Це з’явився трохи більше року тому притулок для книг, куди жителі міста приносять непотрібні томики. Будь-який з них можна купити за низькою ціною 50 рублів.
Взагалі-то у молодого жителя Іркутська Євгена Гинтова не було надзавдання рятувати старі книги. Навпаки – він хотів заробити на хорошому справі: збір у городян макулатури та її здачу в пункти прийому. Але серед сміття часто траплялися книги, віддавати які у переробку у Євгена не піднімалася рука. Тому він змайстрував у дворі будинку навіс, купив стелажі і почав селити книги в імпровізованому притулку. Сарафанне радіо спрацював швидко: притулок почав заповнюватися.
Зараз у ньому майже 10 тисяч книг, місця під які не вистачає. Євген збирає пожертви на нові стелажі. Також деякі гроші на утримання притулку дає продаж книг. Будь-який вподобаний примірник тут можна придбати за 50 рублів. Правда, доводиться добряче покопатися: у власника немає часу займатися розстановкою книг по авторам і епохам. Тому поряд з класикою варто фантастика, а рідкісний зразок букіністика сусідить з пошарпаним детективом в м’якій обкладинці.

Добавить комментарий