Від яких книг люди позбавляються найчастіше

Менеджери благодійного магазину Oxfam в британському місті Суонсі на дозвіллі розважаються тим, що будують укріплення з «Коду да Вінчі». Поки це єдине застосування книги, яку багато здають, але мало купують. Аналогічна ситуація спіткала магазин три роки тому на хвилі популярності «П’ятдесят відтінків сірого».
«Можете принести нам ще один «Код да Вінчі»… але краще б ви принесли вініл. Ми потребуємо платівках, тому що вони допоможуть збільшити виручку Oxfam» – така записка вінчає вежу з «Коду да Вінчі» у вітрині благодійного магазину. Це розважається менеджер Філ Бродхерст, пише видання The Guardian.
«Код да Вінчі» Дена Брауна вже котрий рік є лідером продажів по всьому світу, сукупний наклад становить 80 мільйонів копій. Тому не дивно, що книгу так часто повертають. Однак не всі популярні видання спіткає така доля. Так, у книг Хелен Філдінг про Бріджит Джонс більш сприятлива карма. В Oxfam їх здають вкрай рідко. Знаменитого шотландського детективщика Іена Рэнкина здають часто, але часто і питають.
Американська мережа недорогих придорожніх мотелів Travelodge кожен рік складає список найбільш часто залишаються в готельних номерах книг. Перше місце – у «П’ятдесят відтінків сірого», потім йдуть численні фанфіки на Е. Л. Джеймс і книга Дженніфер Пробст «Шлюбний договір».
Складанням списку найбільш повернутих книг розважається і сайт webuybooks.co.uk. Тут трапляються дуже цікаві речі. У 2015 році, наприклад, друге місце цього рейтингу займали «Винні зірки» Джона Гріна. На першому виявилася п’єса Джона Прістлі «Інспектор прийшов».

Добавить комментарий