Винница

Купуючи святкові дерева до новорічних свят, люди керуються певним хибним стереотипом, що, купуючи живу ялинку, вони шкодять навколишньому середовищі та у зв’язку з ким купують штучні дерева. Проте все не так однозначно, адже лісогосподарські підприємства заготовляють святкові дерева на спеціальних землях, непридатних для створення лісів. Про це повідомляє «vinnytsia» з посиланням на Вінницьке обласне комунальне лісогосподарське підприємство «Віноблагролісу».

Слід зазначити спірну екологічність штучної ялинки з ПВХ (Полівінілхлорид). Фахівці стверджують, що штучні ялинки дуже небезпечні не лише здоров’ю людини, але і для навколишнього середовища в цілому. Зміст такого штучного дерева будинку тягне за собою негативні наслідки, адже при кімнатній температурі таке святкове дерево виділяє масу токсичних речовин. Крім шкідливого ПВХ, з якого виготовляють саму ялинку, її також фарбують барвниками містять в собі свинець.

Що стосується цих хвойних дерев, то вони корисні для організму, адже хвойні породи виділяють корисні речовини (фітонциди), які потрапляючи в легені людини разом з повітрям, що позитивно впливають на здоров’я в цілому і можуть знешкоджувати грибки, бактерії та навіть деякі віруси .

У сфері лісогосподарської проводяться різні заходи з метою забезпечення потреби у новорічних ялинках, при цьому не завдаючи шкоди для лісу. Так наприклад на площі близько 5 тис. Га створюють спеціальні плантації новорічних ялинок, де росте 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку.

Обсяг новорічних ялинок керується в залежності від заявки торгових організацій і споживачів. У поточному році державними лісогосподарськими підприємствами України заплановано вирощування близько пів мільйона новорічних ялинок.

Добавить комментарий