Юрий Ериняк

Юрий Ериняк

Інтерес до фігури бізнесмена і мецената Юрія Єриняка викликаний декількома причинами. По-перше, він до останнього залишався фігурою непублічною, хоч і має розгалужену структуру бізнесу. По-друге, інтересу заслуговує досвід, який він має в рибному, будівельному, ІНВЕСТ-бізнесах. Можна говорити і про підприємницьке «чуття», адже напередодні криз Україняку вдавалося виходити з ризикових бізнесів без втрат.

Початок бізнес-кар’єри Юрія Єриняка в Криму
Перші кроки в бізнесі Юрий Ериняк — основатель фонда «Хартс» робив у 90-ті, в Криму, куди переїхав з рідної Молдови. За його словами, тоді він отримав пропозицію попрацювати на невеликому підприємстві «Сата» — спочатку без офіційного працевлаштування, після — на посаді заступника директора. «Займалися роздрібним продажем продуктів харчування, алкоголю. Був і лікеро-горілчаний завод, з яким працювали», — говорить сам Єриняк.

Перший великий капітал бізнесмен отримав після приватизації Ялтинського рибзаводу. Це сьогодні на території підприємства в центрі міста, де квадратні метри просто «золоті», йде забудова — а в 90-е завод міг виробляти десятки тисяч консерв на місяць (причому в країні був постійний дефіцит продуктів, значить, попит був завжди), а в скверику перед ним був рибний ресторан і кафе з павільйонами.

Другим стратегічно важливим рішенням була оренда кількох рибальських суден, з українського ж флоту, які стояли під арештом в Мавританії. Успішні переговори — і вони виходять працювати в море. Ці судна не були звичайними риболовецькими траулерами — по суті, Еріняк взяв в оренду повноцінні рибні заводи на плаву, здатні не тільки переробляти улов, але і пакувати його в консерви прямо на борту. Нарешті, відчувши наближення кризи 98-го, бізнесмен прийняв рішення продати заводи.

Добавить комментарий